
Zabawki dla szczeniaka i psa, jakie wybrać najlepsze?
Istotnym czynnikiem w życiu każdego psa, niezależnie od jego wieku jest zabawa, która sprawia, że pies uwalnia swoją energię, dzięki czemu jest zdrowszy i zadowolony. Dobrze jest też wiedzieć, jakie zabawki są bezpieczne dla pupila i które są odpowiednie dla jego wieku. W poniższym artykule przedstawiamy zabawy oraz zabawki, które można stosować we wspólnym wyjściu z psem i które dadzą Wam wiele frajdy!
Zabawki dla szczeniaka:
Typ zabawki trzeba dopasować do wieku zwierzęcia. Nabywając zabawki dla młodych psów, trzeba pamiętać, że gadżety przeznaczone dla dorosłych psów mogą być za duże lub nieodpowiednie. Małe psy podczas okresu wzrostu zębów nagminnie obgryzają przedmioty.
Zatem warto w tym okresie kupować im zabawki, które będą dostatecznie elastyczne i wytrzymałe.
Zabawki dla młodego szczeniaka:
Przede wszystkim trzeba wybierać takie przedmioty, które będą pozbawione drobnych elementów, łatwych do odgryzienia oraz połknięcia.
Tutaj na pewno sprawdzą się piszczące zabawki z gumy oraz pluszaki, które piesek będzie mógł szarpać, obgryzać i przytulać. Ten ostatni aspekt ma duże znacznie zwłaszcza u szczeniąt, które wcześnie zostały zabrane od matki i rodzeństwa.
Zabawki dla starszego szczeniaka:
Szczeniaki w wieku od 5 miesięcy do 12 miesięcy są już przygotowane do intensywniejszej zabawy. W związku z tym u nich dobrze sprawdzą się już latające zabawki jak przykładowo krążki, ringo czy specjalne klocki do aportowania. Jednakże trzeba pamiętać, że dla każdego psa innej rasy oraz rozmiarów będzie odpowiednia inna zabawka. Z tej powodu w przypadku wątpliwości przy doborze akcesoriów dla swojego psa wskazane jest zapytać o zdanie hodowcę czy też sprzedawcę.
Zabawki dla psa z przewodnikiem:
Psy uwielbiają bawić się ze swoimi właścicielami. W jakie zabawki najlepiej zainwestować, aby pies miał z nich maksimum radości?
-
Sznurki do przeciągania. Każda zabawka, którą właściciel może trzymać z jednej strony w ręce, a pies z drugiej jest perfekcyjna do wspólnych zabaw. Może to być zwyczajny sznur zawiązany w supeł czy też specjalny, zakupiony w sklepie. Gdy pies trzyma sznur w pysku, nie wolno ciągnąć z całych sił, tylko starajmy się wykonywać subtelne ruchy oraz od czasu do czasu wznośmy zabawkę ku górze.
-
Frisbee. Jest to z całą pewnością zabawka dla każdego psa, który kocha biegać oraz łapać przedmioty w locie. W jaki sposób rozpocząć zabawę z frisbee? Skuśmy psa, aby chwycił brzeg talerza i trochę się z nim poprzeciągajmy. Etapami wcielajmy elementy chwytania talerza w ruchu, a dopiero na samym końcu uczmy psa, w jaki sposób chwytać talerz, który leci.
Zabawki logiczne:
Jednym ze sposobów na uwolnienie energii psa jest ruch, który wpływa na niego zbawiennie. Dzięki temu pupil zostawi buty w spokoju. Jednak nie tylko ruch fizyczny jest ważny, tak samo ważna jest psychika zwierzaka, która poprzez zabawę jest angażowana, a pies czuje się zadowolony. W tym przypadku polecamy matę węchową. Jest ona uszyta z mocnej tkaniny, która wytrzymuje drapanie łap oraz zęby psa. Umieszcza się w niej łakocie, a pupil je wydrapuje i zjada.
Komentarze
Brak komentarzy