Zrób własnoręczny album na zdjęcia i podaruj go bliskiej osobie!

Zrób własnoręczny album na zdjęcia i podaruj go bliskiej osobie!

brak ocen

Album na zdjęcia, który został stworzony samodzielnie, jest wspaniałym pomysłem na prezent, bądź miejscem na przechowywanie swoich zdjęć pamiątkowych. Nie jest to trudnym zadaniem, aczkolwiek należy się do niego dobrze przygotować, chociażby ze względu na potrzebne akcesoria ze sklepu. Do tego wystarczy odrobina kreatywności oraz pomysłu i możemy zacząć się bawić i relaksować, a przy okazji stworzyć coś niepowtarzalnego.

Od czego zacząć projektowanie albumu na zdjęcia?

Nim zaczniesz sporządzanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu oraz liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość, włącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, kup to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać troszkę relaksu.

Z czego przygotować mocną bazę do albumu?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna, zwłaszcza jeżeli planujesz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeśli chcesz przygotować album z mniejszą liczbą zdjęć, możesz do tego wykorzystać kartki zwykłego papieru technicznego.

Sposoby na spięcie albumu do zdjęć!

Możesz do tego celu zastosować bindownicę, jeżeli taką posiadasz albo zrobić to w najbliższym punkcie ksero. Drugim sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jeśli wyszukasz jakąś pasmanterię i zakupisz satynowe lub bawełniane wstążki. W internecie nabędziesz dodatkowo otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia otworów w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Jakie zrobić zakupy, aby niczego nie brakowało przy tworzeniu albumu do zdjęć?

Do stworzenia na własną rękę albumu, przyda Ci się lista akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka oraz cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

W jaki sposób zrobić bazę do robienia albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, zrób dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach wykonane były w tych samych miejscach. To samo zrób we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Pamiętaj, by przed przyklejeniem papieru zrobić w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, które będą przypominały stare albumy, lub możesz udekorować je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Wskazówki, które pomogą w tworzeniu własnego albumu do zdjęć!

Dzięki naszym wskazówkom będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu albumu do zdjęć. Postaraj się, aby dekoracje były równo porozkładane na każdej ze stron. Jest to ważna czynność z uwagi na równomierną grubość kartek, a co za tym idzie całego albumu. Nie przyklejaj w sposób nachalny ozdób, aby nie przyćmiły one zdjęć, które wkleisz. Pamiętaj o zostawieniu takiej ilości, która pozwoli Ci na swobodne dopasowanie zdjęcia!

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Czy taniec to lekarstwo na złe samopoczucie?
Komentarzy:0
brak ocen