Jak zorganizować road trip po parkach narodowych USA? O czym należy pomyśleć?

Jak zorganizować road trip po parkach narodowych USA? O czym należy pomyśleć?

5.00 / Głosów: 1

Jeśli masz w planach road trip po USA, musisz zapoznać się z tym tekstem. Opisujemy w nim najważniejsze rzeczy, które należy zorganizować, a także wskazujemy, czego nie możesz zapomnieć. Być może zainspirujemy Cię do zaplanowania takiej wyprawy i wybrania się do Stanów Zjednoczonych w najbliższym roku?

Jaki środek transportu wybrać w USA?

Wypożyczenie samochodu to podstawowa sprawa jeżeli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – przecież musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma konkurencyjnej alternatywy dla własnego auta, transport publiczny jest niezwykle słabo rozwinięty. Stąd załatwienie kwestii związanych z wynajęciem samochodu to kluczowa sprawa.

Po pierwsze wypada zadać sobie kilka pytań na początek, mianowicie: którędy będzie przebiegać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wypożyczyć auto, a w którym je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że oddanie wypożyczonego auta w innym miejscu często wiąże się z większymi kosztami. Prócz tego kluczowe jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ponadto trzeba pamiętać, że kierować pojazdem może jedynie ta osoba, na jaką zostanie ono wypożyczone, żeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o wykupieniu pozwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym kluczową sprawą jest długość tripa, czyli na ile dni trzeba wynająć samochód.

Jak wygląda proces wynajęcia samochodu w USA?

Proces wynajęcia auta w USA może wydawać się skomplikowany, ale tylko wtedy kiedy nie będziesz stosownie przygotowany. Żeby uniknąć przepłacania za wynajem i dodatkowych opłat bądź kar wynikających z niewiedzy, warto wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wcześniej pytania i wybrać odpowiednie auto na swoją wymarzoną podróż.

Jakie parki w USA warto odwiedzić?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie przepiękne i warte zobaczenia miejsca na zachodzie! Zaczynając z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze naturalnie Las Vegas, Grand Canyon oraz skończyć w Los Angeles. A jeśli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion bądź Bryce Canyon w Utah! Opcji jest dużo i łatwo ułożyć świetną trasę ze względnie krótkimi odcinkami pomiędzy parkami.

Wstęp do parków jest zwykle odpłatny, można opłacać wstęp osobno do każdego parku, bądź opłacić karnet America the Beautiful. Jeśli twój roadtrip jest dosyć ograniczony czasowo, należałoby zrobić rozpoznanie przed wjazdem do każdego z parków, żeby mieć pojęcie, na jakie szlaki wskazane jest się udać i nie tracić zbyt wiele czasu.

Park Narodowy - co trzeba wiedzieć przed zwiedzaniem?

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz ze wschodem słońca i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Powinno się pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w autach na parkingach, bowiem niedźwiadki są niezwykle sprytne i potrafią dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Opcje spania na roadtripie są rozmaite, można zabukować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to dużo wcześniej. Inną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zająć pokój w motelu, których jest ogrom na trasie i wcale nie jest to dużo kosztowniejsze rozwiązanie.

Camping w USA – co jest najpotrzebniejsze?

Na pewno nie należy zabierać zbyt dużo rzeczy tego rodzaju z Polski, ponieważ można znacznie przepłacić za bagaże. Niedrogo wyjdzie jednak zrobić zakupy w dużym hipermarkecie w USA. Możeszzaopatrzyć się w butelkę na wodę, najlepiej filtrującą. Oprócz tego przydać się może apteczka, a w niej leki przeciwbólowe i opatrunki. Warto także wyposażyć się w dużą ilość kremu z filtrem.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły

Brak artykułów