Czy taniec to lekarstwo na złe samopoczucie?

Czy taniec to lekarstwo na złe samopoczucie?

brak ocen

Większość osób w swoim życiu mogła zademonstrować umiejętności w tańcu. Nie każdemu to wychodzi, jednak nie o to chodzi! Liczy się zapał, chęci i regularność. Z początku możesz nawet pokołysać się do rytmu muzyki i w zupełności to wystarczy. Z czasem na pewno Twoje ruchy będą płynniejsze, a Ty będziesz pewniejszy w tym, co robisz. Nie czekaj na zachętę, nie patrz, czy umiesz tańczyć, tylko zrób to dzisiaj i nie przestawaj!

Jak hormony szczęścia wpływają na nasze ciało? 

Taniec pobudza do działania endorfiny, inaczej hormony szczęścia. Wpływa na nasze dobre samopoczucie, równocześnie pobudzając nasze zmysły. Istotnym elementem jest również muzyka, od której w dużej mierze zależy nasze samopoczucie. Taniec kapitalnie poprawia humor oraz działa z powodzeniem na naszą motywację w ciągu dnia.

Jak zaakceptować swoje ciało? 

Kiedy tańczymy, poznajemy swój organizm. Polepszamy koordynację ruchową, ale w szczególności zmierzamy do samoakceptacji. Tańcząc, relaksujemy swoje spięte ciało, uzewnętrzniamy siebie i swoje emocje. Częsta aktywność pozwala poznać własne możliwości, a także zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Taniec lekarstwem na negatywne emocje  

Życie stawia nas w wielu sytuacjach, częstokroć takich, które sprawiają, że czujemy się sfrustrowani albo źli. Wszelkie negatywne emocje gromadzą się w naszym organizmie, co wywołuje, że nasz humor jest po prostu zły. Taniec jest wspaniałym sposobem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Przez taniec można również podarować pozytywne emocje, takie jak radość czy szczęście i zarazić pozytywnym nastawieniem, otaczających nas ludzi.

Taniec jako forma poprawy sprawności fizycznej 

Kiedy tańczymy, aktywizujemy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu poprawia się nasza kondycja, a także sprawność fizyczna. Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeżeli można więc połączyć przyjemne z pożytecznym, to taniec jest tego znakomitym przykładem.

Utrata zbędnych kilogramów na lekcjach tańca 

Nie lubisz ćwiczyć, a każdy zbliżający się moment do ćwiczeń wpływa na Ciebie negatywnie? Nie zmuszaj się do niczego, to i tak nie przyniesie dobrych efektów. Zamiast typowych ćwiczeń, jak przysiady czy nożyce, wypróbuj taniec. Z pewnością wiesz, jak to jest bawić się z przyjaciółmi na imprezie albo z rodziną na weselu! Tutaj jest podobnie. Hormony szczęścia, które są wytwarzane poprzez taniec, wprawiają Cię w dobry humor.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły