Czy należy zwracać uwagę na porządek na biurku w miejscu swojej pracy?

Czy należy zwracać uwagę na porządek na biurku w miejscu swojej pracy?

brak ocen

Miejsce pracy powinno w jak największym stopniu sprzyjać koncentracji, wygodzie i konstruktywnemu myśleniu. To podstawowe elementy, gwarantujące wyniki, jakie chcemy osiągnąć. Dobrze też, jeżeli nasze biurko znajduje się w cichym i przewietrzonym pomieszczeniu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak osiągnąć te i inne cele w uprzyjemnieniu sobie czasu przeznaczonego na pracę. Zapraszamy!

Dlaczego porządek na biurku w miejscu pracy jest bardzo ważny?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska.

Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Sprawne sposoby na porządkowanie biurka — Pamiętaj o systematyczności

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona.

Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Co należy wyeliminować w miejscu pracy, aby pracować skuteczniej?

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Zastosuj również tę zasadę w odniesieniu do internetu. Wyłącz go, a jeżeli musisz z niego korzystać, nie daj się złapać żadnym dystrakcjom. Nie korzystaj przede wszystkim z komunikatorów społecznościowych. Nie musisz też ciągle sprawdzać poczty lub przeglądać stron niezwiązanych ze swoimi obowiązkami. To naprawdę zadziała i pomoże Ci skupić się tylko na tym, co ważne. Jeżeli pracujesz dużo w domu, w którym obecni są inni domownicy, poproś ich, aby w godzinach Twojej pracy nie hałasowali lub w żaden inny sposób Ci nie przeszkadzali. Z pewnością to uszanują. Kiedy w odpowiedni sposób zagospodarujesz swoje miejsce pracy, sprawi Ci ona dużo więcej przyjemności.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze
Arnold Borowski

Porządek to bardzo ważna sprawa i zapobiega zbędnym wypadkom.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły

Brak artykułów